Bu bölüm Bakanlar Kurulu'nun 27/12/2002-5116 sayılı kararı ile kurulan Karaburun Çevre Kültür Turizm Birliği tarafından düzenlenmiştir.

Doğal ve kültürel cennet ....


Karaburun, Yarımada'nın İzmir iline 100 km uzaklıkta kıyı kentidir. Mordoğan İzmir'e 80 km. İzmir Karaburun için güzel bir yol boyunca otobüsle yolculuk esnasında gördüğünüz manzaralara şaşıracaksınız, daha fazla insanların yakınında yaşayan fok,Akdeniz Fokuyok olma tehlikesiyle karşı karşıya ...
Karaburun Yarımadası'nın köyleri iyi bir yol üzerinden kolayca ulaşılabilir. Yol boyunca, tenha plajları, bozulmamış doğa ve huzur derin bir duygusu ihtişamı ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz. Dağlar ve tepeler olarak, renkli ve güzel kokulu çiçekleri .......Temiz deniz suyu, taze ve en lezzetli balığı sadece Karaburun'da bulabilirsiniz....


Yukarıda yer alan bilgiler Aktif Azimut Ltd. Şti.'den elde edilmiştir.


Sizleri çok özel bir yere (Karaburun'a) davet ediyoruz.....

Birliğin amacı; Karaburun'un kültür ve kimliğini koruyarak ekonomik bir güç elde etmesine yönelik araştırmalar ve çalışmalar yapmak.
Üye mahalli idarelerin yetki ve görev alanlarında var olan kültür ve tabiat varlıklarını korumak, ortaya çıkarmak, onarmak, değerlendirmek ve tanıtmak.